ogłoszenia Rzeszów

Jakie są najważniejsze atuty serwisów z ogłoszeniami?

Strony oferujące przeróżnego typu ogłoszenia mogą pochwalić się ogromną popularnością wśród użytkowników Internetu. Nie powinniśmy się temu dziwić, bowiem najpopularniejsze tego typu strony w Polsce czytaj więcej »

wycena środka trwałego

Środek trwały

Do środków trwałych można zaliczać wiele rzeczy. Na pewno w firmie będzie to wszystko, co związane z maszynami i urządzeniami. Niekiedy takie urządzenia są warte miliony, a zatem wycena środka trwałeg czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Wycena dzieł sztuki

Bardzo dużo osób ma w domach dzieła sztuki. Wielkim błędem jest, że nie korzystamy z ubezpieczenia. Jeśli dojdzie do zalania przez sąsiada, do pożaru albo do kradzieży to wszystko stracimy. Lepiej zro czytaj więcej »

regeneracja głowic

Uszkodzona głowica

Do uszkodzenia głowicy dochodzi najczęściej na dotyku c cylindrem. Jeśli głowica jest uszkodzona to oznacza, że przyszła pora na jej naprawę. Możliwa jest również regeneracja głowic, a zatem można mie czytaj więcej »

witaminy

Skąd wziąć witaminy?

To bardzo dobre pytanie. W telewizji widzimy setki równych reklamy, z których dowiadujemy się, że są nam potrzebne bardzo mocno witaminy. Oczywiście to jest prawdą, bo wiele witamin nie dostarczamy do czytaj więcej »

woda smakowa

Jaką wodę wybrać?

Wybór wód jest bardzo duży i czasami sami nie wiemy, która z nich będzie najlepsza. Każdy ma inny smak. Jedna osoba powie, że najlepsza jest woda smakowa, ale ma też ulubiony smak, który nie będzie od czytaj więcej »

Ksylitol

Właściwości cukru brzozowego

Cukier brzozowy nazywany jest inaczej ksylitolem. Jest to naturalny cukier, który obecnie jest niezwykle popularny. Wszystko dzięki jego wielu właściwościom, które z pewnością warto poznać. Ksylitol czytaj więcej »

prawnik Kraków

Praca prawników

Praca nie jest łatwa i jest na pewno bardzo odpowiedzialna. Jeśli chcemy żeby prawnik Kraków zajął się naszą sprawą to trzeba się liczyć z tym, że musi on znaleźć dla nas czas. To wcale nie jest takie czytaj więcej »

komputery poleasingowe Kraków

Czym jest komputer poleasingowy?

Coraz częściej możemy spotkać się z określeniem: komputer poleasingowy. Jednak, nie wiedząc dokładnie o co z tym chodzi, rezygnujemy ze sprawdzenia takiej opcji. A szkoda. Komputery te są naprawdę dob czytaj więcej »

Sanok

Sanok

Tekst pewnej znanej piosenki sugeruje nam, iż stolicą Bieszczad są Ustrzyki. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać inne miasta odznaczające się ważnym znaczeniem dla tego regionu, bez wątpienia musielibyśmy czytaj więcej »

 

Wycena dzieł sztuki

wycena dzieł sztukiBardzo dużo osób ma w domach dzieła sztuki. Wielkim błędem jest, że nie korzystamy z ubezpieczenia. Jeśli dojdzie do zalania przez sąsiada, do pożaru albo do kradzieży to wszystko stracimy. Lepiej zrobić wycenę tego wszystkiego, co mamy i bardzo dobrze to ubezpieczyć, a wtedy będziemy spać o wiele spokojniej. Skoro wycena dzieł sztuki jest konieczna to, kto się tym może zająć? Na pewno zrobi to taka osoba, która zna się na tym bardzo dobrze. Doświadczenie dla nas zainteresowanych taką ofertą oznacza, że będzie to wycena przeprowadzona najlepiej jak to tylko jest możliwe. Jeśli wiemy ile nasze dzieła sztuki kosztują to będziemy teraz mogli je ubezpieczyć. Oczywiście wycena dzieł sztuki to nie tylko ubezpieczenie, ale również podział majątku. Możemy również chcieć coś sprzedać, ale nie wiemy ile to jest warte. Jeśli chodzi o koszty takie wycen dzieł sztuki to będzie ona ustalana indywidulanie. Najczęściej robi się tak, że rzeczoznawca bierze kilka procent od wartości dzieła. Jeśli jest ono warte kilka milionów złotych to widać, że będzie to dość spora suma, ale z drugiej strony skoro nas stać na tak drogie obrazy i inne dzieła sztuki to nie będziemy się zajmować jakimiś drobnymi sumami. W jaki sposób ocenia się wartość dzieł sztuki? Osoba, która się tym zajmuje wyszykuje na aukcjach podobne obrazy i na tej podstawie określa ich wartość. Ta wartość będzie się cały czas zmieniać. Oznacza to, że trzeba będzie te cenę, co jakiś czas aktualizować.

dobra wycena dzieł sztuki

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że dzieła sztuki z wiekiem są coraz droższe? To, dlatego taka wycena powinna być, co jakiś czas wykonywana. Można będzie wtedy na większa kwotę ubezpieczyć to wszystko, co mamy w swoim posiadaniu. To wszystko każdemu, kto ma dzieła sztuki w domu będzie się opłacało. Nie da się na tym stracić, dlatego nie liczmy się z kosztami tylko zatrudniajmy kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna. Tylko wtedy będziemy na sto procent pewni, że podana kwota za dzieło sztuki, które wycenialiśmy jest zgodna z cenami, jakie obecnie panują na rynku dzieł sztuki.